Merike Rand

eripedagoog (MA)

Areng on üks huvitav rada, mida mööda saab liikuda erinevat moodi. Kui arengurajal käijaks on laps, siis õpetajatena tahame teha selle teekonna igal juhul põnevaks ja rõõmupakkuvaks.

Jagan oma lehel “ÕPPIMISE VÕLU”
teoreetilist tausta ja erimetoodikat,
kuidas õppimisraskustega õpilasi toetada.

Milliseid kivikesi koolilapse teele poetada, et oleks huvitav ja natuke raske neist üle astuda? Takistusest üle ronimine on igal juhul rõõmustav ja edasiviiv igale rändajale.

Enda kohta niipalju, et olen esimeselt hariduselt klassiõpetaja ja kahele lennule esimese lennukursuse andnud 1.-3. klassini. Selle kõrvalt õppisin logopeed-eripedagoogiks.  TÜ eripedagoogika magistriõpingud lõpetasin 2012. aastal. Alates oma esimestest tööaastatest Vastse-Kuuste koolis, seejärel Tartu Katoliku koolis ning 7 aastat Tartu Hansa koolis olen õpetanud erinevaid erilisi lapsi nii klassikaupa kui üksikult, olen nõustanud kolleege ja lapsevanemaid, koordineerinud HEV õpet Tartu Hansa Koolis. Mind on tunnustatud Tartumaa tugispetsialisti ehk AASTA SUUNAJA  tiitliga. Olen õpetanud Tartu Ülikoolis tulevasi ning ka juba töötavaid kogemustega suurepäraseid õpetajaid. Täna olen eripedagoog ja nõustaja Hariduse Tugiteenuste Keskuses ning aitan Tartu Kristliku Kooli õpilastel koolirõõmust osa saada. Kui mind kutsutakse, siis teen Õppimise Võlu OÜ alt koolitusi erivajadustega laste õpetamise teemal õpetajatele, tugispetsialistidele. Veel meeldib mulle koduõppe õpetaja roll ja teha asju nii, et lapse õppimisse tuleb sisse võluvägi ja üllatus “Ma ju oskan seda!” 

Seoses koolitustega tekkis idee koondada ühtteist metoodilist kiirelt ja kättesaadavalt ühele kodulehele. Kõik ideed ja mõtted on ka lugeja poolt mulle teretulnud. Loodan, et nii õpetaja, üliõpilane, lapsevanem leiab siit õlekõrsi, võtteid, meetodeid, lennukaid ideid, põhjusi ja teooriat, kuidas õpetada teistest eristuvat õppijat, st innustada maailmarändurit oma teekonnal. Oleme neile parimad kaaslased!

  • nõustamine
  • koolitused
  • individuaaltunnid
  • õppematerjalid

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close